Conferència Toastmasters de la Divisió K

Conferència Divisió K - 2018 - Lliurament de premis

El passat dissabte dia 5 de maig va tenir lloc la conferència de la divisió Toastmasters a la qual pertany el nostre club. La conferència es componia de dues parts: la dels concursos entre els millors oradors de la divisió K; i la de dos tallers, un d’oratòria motivacional i l’altre d’avaluacions orals. Els tallers van ser donats pels prestigiosos oradors Conor Neill, exitós empresari i professor de lideratge de l'IESE; i el d’avaluacions per Freddie Daniells, director del districte que agrupa tots els clubs d’Anglaterra per la temporada 2012-13. Un taller que ha estat donat més de 150 vegades a països tan diversos com Regne Unit, Irlanda, Nigèria i Alemanya. A més tots els assistents van gaudir del pica-pica del migdia i sopar amb entrega de premis dins de l’incomparable marc de CaixaForum de Barcelona.

En la part de concursos, el nostre club va estar representat per la nostra actual Presidenta Gemma Pallerola, que va tenir una excepcional actuació quedant tercera al concurs de discursos en espanyol entre els representants de 19 clubs. Els podis d’aquests tres concursos a on competien representants de clubs que anaven de Barcelona a Múrcia i des de València a Mallorca, van ser els següents.

Discursos en espanyol
1r Fernando Miralles (Valencia TM)
2n Mar Felix (Mallorca Wordsmiths)
3r Gemma Pallerola (Som-hi)

Avaluacions en anglès
1r Sara Tendero (Prestigious)
2n Jessica Breitenfeld (Pride)
3r Geraldine Hatherall (Las Palmeras)

Discursos en anglès
1r Caroline Drain (Sant Cugat)
2n Javier Moreno (Youth)
3r Esther López (Mallorca Wordsmiths)

Tant la Caroline com la Sara representaran a la nostra divisió K al proper concurs en anglès del districte 59 que se celebrarà a Atenes entre el 25 i 27 d'aquest mes de maig i on competiran amb els representants de Portugal, Suïssa, Itàlia, França, Bèlgica, Països Baixos, Luxemburg, Grècia i l'altra divisió d'Espanya.

Al sopar de gala, a més dels premis dels concursos, es van donar els reconeixements als socis més brillants per la seva trajectòria. S’ha de subratllar que dos dels quals van anar a parar a dos dels nostres membres. A Gemma Pallerola se li va fer entrega de la “triple corona” que només es dóna als membres Toastmasters que han aconseguit tres fites en un mateix any; i a Judit Permanyer, la nostra presidenta fundadora, que si li va fer entrega del DTM, el màxim reconeixement Toastmasters i que només aconsegueixen l’u per cent dels membres Toastmasters d’arreu del món.

 Joan Fabregat, DTM, i membre de Som-hi Toastmasters Club i Sagrada Família Toastmasters Club (President fundador)